Kakanj -24- online
CNC Acaddemy

Amel Tuka večeras nastupa u finalu Dijamantske lige, osiguran i direktan TV prijenos

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka večeras nastupa u finalu Dijamantske lige u Cirihu na utrci na 800 metara, a pored njega u finalnoj utrci će učestvovati još osam takmičara.Tuka je krajem augusta osvojio je sedmo mjesto na utrci Dijamantske lige u Parizu s vremenom 1:45.37, što mu je bilo dovoljno za plasman u finale.

Dva dana prije toga na mitingu u Lozani zauzeo je šesto mjesto s vremenom 1:45.98, što je vrijeme kojim je završio i finalnu utrku na Olimpijskim igrama u Tokiju gdje je osvojio šesto mjesto.KINYAMAL POBIJEDIOAmel Tuka osvojio sedmo mjesto u Parizu i izborio finale Dijamantske lige

Najbolji rezultat u ovoj sezoni Tuka je ostvario u polufinalu Olimpijskih igara kada je utrku na 800 metara završio s vremenom 1:44.53.

Tuka je u finalu Dijamantske lige prije dvije godine osvojio šesto mjesto s vremenom 1:43:99, a tada je trijumf ostvario Donovan Brazier s vremenom 1:42.70, dok je drugi bio Nijel Amos s vremenom 1:42.98.

Rivali u večerašnjem finalu će mu biti: Isaiah Harris (SAD), Wyclife Kinyamal (Kenija), Clayton Murphy (SAD), Elliot Giles (Velika Britanija), Marco Arop (Kanada), Cheruiyot Ferguson Rotich (Kenija), Kipkurui Emmanuel Korir (Kenija) i Patryk Sieradzki (Poljska).

Finalna utrka Dijamantske lige na 800 metara će se održati večeras u Cirihu s početkom u 21:13 sati

Finalna utrka Dijamantske lige na 800 metara će se održati večeras u Cirihu s početkom u 21:13 sati, a direktan prijenos možete pratiti na kanalima Sport Kluba.